Reklama i film

Człowiek jest istotą polegającą głównie na zmyśle wzroku, tak więc większość informacji przyswajamy właśnie za pomocą oczu. Dlatego atrakcyjny obraz tak bardzo skupia na sobie naszą uwagę. To samo tyczy się obrazu w filmie –  dobrze nagrany i zmontowany film nie pozwala oderwać od niego wzroku i sprawia, że w jakimś stopniu możemy wczuć się w wykreowany świat i doświadczać określonych emocji skłaniających nas do konkretnych zachowań lub zasugerować określony cel. W reklamie namawia nas na zakup produktu, a w realizacjach instruktażowych pomaga i oszczędza czas. Aby wszystko zagrało, jak powinno, muszą zostać spełnione określone warunki. Filmy znacząco się od siebie różnią, ale w każdym chodzi właśnie o wywarcie na widzu określonych emocji. Do tego oprócz samego produktu lub wizji potrzebna jest doświadczona ekipa, która to wszystko wykona.


Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie w realizacji każdego typu obrazu, od teledysku po filmy instruktażowe i korporacyjne. Realizujemy zlecenia w taki sposób, aby wywrzeć na widzu konkretne, zamierzone działania.  Widz ma coś kupić? Nie ma sprawy, stworzymy film reklamowy dla Pana! Ma się wzruszyć? Proszę bardzo, oto wyciskacz łez! A może mamy mu pomóc w zrozumieniu czegoś? Najlepiej pokazać to na animacji 3D!


W odróżnieniu od innych firm my nie zajmujemy się jedynie nagraniem materiału i jego montażem. Do naszych zadań należą także udźwiękowienie i oświetlenie scen, korekcja barwna, ujęcia na green screenie, animacja 3D i 2D, oraz efekty specjalne CGI-VFX na wysokim poziomie. To wszystko + nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie daje naszym klientom gwarancję, że produkt, jaki stworzymy, będzie najwyższej jakości. Finalny materiał oddamy dopiero wtedy, kiedy będzie on spełniał nie tylko wymagania klienta, ale także i wygórowane nasze wymagania, bo w końcu to także reklama i wizytówka naszej firmy.
Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą filmową:

  • Teledysk

Teledysk to najlepsza forma promocji utworu muzycznego. Połączenie muzyki z obrazem daje niesamowity efekt, który zapada w pamięć na długo. Muzyka i słowa zawsze grają pierwsze skrzypce, ale dzięki filmowi widz może lepiej zagłębić się w wykreowany świat i przekazywane emocje oraz lepiej zrozumieć co autor chciał oddać swoim utworem.
Teledysk może mieć formę nagranego obrazu lub animacji. Ujęcia na green screenie i efekty specjalne dają możliwość realizacji nawet najbardziej fantazyjnych wizji autora.
Za miejsce realizacji zdjęć może posłużyć zarówno stara kamienica, studio, jak i wyspa na Karaibach. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia klienta. W razie potrzeby służymy pomocą przy tworzeniu scenariusza do nagrań. W każdym przypadku niezależnie od środków finansowych wykorzystujemy cały sprzęt nagraniowy, od kamer 4K przez oświetlenie i stabilizatory obrazu, kończąc na dronach. Doradzimy najlepsze rozwiązania i pomysły, tak aby efekt był spektakularny wizualnie, ale jednocześnie zmieścił się w wyznaczonym budżecie.
Realizujemy wszystkie typy teledysków, do każdego rodzaju muzyki.

Każde zlecenie różni się od siebie, dlatego wyceniamy je indywidualnie. Przedstawione ceny są orientacyjne i tak należy je traktować.

CENNIK:

Teledysk – już od 2900 zł brutto

Teledysk w postaci animacji – już od 4900 zł brutto

Teledysk + efekty specjalne (VFX/CGI) – już od 3900 zł brutto.

 

  • Film promocyjny

Film promocyjny to zazwyczaj 2-3 minutowy spot reklamowy prezentujący unikalne cechy marki lub produktu. Głównym zadaniem filmów promocyjnych jest zachęcenie widza do wykonania określonej reakcji np. zakupu produktu, rejestracji na stronie internetowej, czy udział w imprezie eventowej. Do tej kategorii zalicza się także filmy korporacyjne oraz filmy promujące miasta.

Aby taki film działał na widza, niezbędna jest analiza, jaki cel ma zostać osiągnięty i do jakich odbiorców będzie on skierowany. Niezbędne jest także przygotowanie odpowiedniego scenariusza, który poprowadzi całość produkcji i pozwoli osiągnąć zamierzone cele.
Oprócz tego należy ustalić rodzaj filmu – film nagrany kamerami czy film w postaci animacji, a może połączenie obu?

W pierwszym przypadku należy skupić się przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniego planu filmowego. Plan filmowy jest naszym miejscem nagrań, a tworzą go dekoracje, sceneria, światło, aktorzy i wszystko inne co znajdzie się w kadrze kamery albo pomoże w realizacji określonych ujęć. Do większości mniejszych produkcji nie będzie wymagane użycie całego sprzętu i zaawansowanych ustawień, jednak w bardziej wymagających i profesjonalnych produkcjach jest to niezbędne. Należy pamiętać, że w zależności od tego, co dany film ma promować, zostanie zastosowany różny sprzęt. Przykładowo do filmu promującego miasta lub filmu korporacyjnego świetnie wkomponują się ujęcia z powietrza, a do promocji biżuterii zbliżenia i najazdy ze slidera. 

Do filmu promocyjnego w postaci animacji trzeba podejść podobnie jak do filmu nagranego kamerą. Tu także należy stworzyć plan filmowy (jednak w tym wypadku będzie on wynikiem pracy artystów 2D lub 3D, a nie scenarzystów), a stworzone grafiki i kamery należy odpowiednio ustawić i animować.

W obu przypadkach należy zapewnić odpowiedni podkład muzyczny oraz efekty dźwiękowe. Dodać tekst lub głos lektorski. Określoną atmosferę filmu można stworzyć już na planie filmowym lub ekranie komputera, jednak profesjonalna koloryzacja  jeszcze mocniej uwydatni przekaz filmu.

Połączenie opcji filmowej i animacji da nam jeszcze doskonalsze i zadowalające efekty.

Każde zlecenie różni się od siebie, dlatego wyceniamy je indywidualnie. Przedstawione ceny są orientacyjne i tak należy je traktować.

CENNIK:

Film promocyjny – już od 1900 zł brutto

Film promocyjny w postaci animacji – Już od 3900 zł brutto

Film promocyjny + animacje – już od 2900 zł brutto

  • Spot reklamowy

Spot reklamowy jest krótszą formą filmu promocyjnego. Podobnie jak film promocyjny ma wywołać na widzu określone reakcje np. zachęcić do zakupu lub wypromować markę firmy.
Spoty reklamowe trwają od 15 do 60 sekund, w telewizji zazwyczaj do 30 sekund. W tym krótkim czasie należy wyciągnąć z danego produktu, usługi lub firmy wszystko, co najlepsze i przedstawić to w łatwo przyswajalnej i przyjaznej formie. Należy określić cel, jaki ma wywołać spot i do jakiej grupy odbiorców będzie skierowany. Dopiero na tej podstawie tworzymy odpowiedni scenariusz.

Oprócz tego tak jak w przypadku filmu promocyjnego należy ustalić rodzaj filmu – film nagrany kamerami czy film w postaci animacji, a może połączenie obu?

W pierwszym przypadku należy skupić się przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniego planu filmowego. Plan filmowy jest naszym miejscem nagrań, a tworzą go dekoracje, sceneria, światło, aktorzy i wszystko inne co znajdzie się w kadrze kamery albo pomoże w realizacji określonych ujęć. Do większości mniejszych produkcji nie będzie wymagane użycie całego sprzętu i zaawansowanych ustawień, jednak w bardziej wymagających i profesjonalnych produkcjach jest to niezbędne.

Do spotu w postaci animacji trzeba podejść podobnie jak do filmu nagranego kamerą. Tu także należy stworzyć plan filmowy (jednak w tym wypadku będzie on wynikiem pracy artystów 2D lub 3D, a nie scenarzystów), a stworzone grafiki i kamery należy odpowiednio animować.

W obu przypadkach należy zapewnić odpowiedni podkład muzyczny oraz efekty dźwiękowe. Dodać tekst lub głos lektorski. Określoną atmosferę filmu można stworzyć już na planie filmowym, lub ekranie komputera, jednak profesjonalna koloryzacja  jeszcze mocniej uwydatni przekaz spotu.

Połączenie opcji filmowej i animacji da nam jeszcze doskonalsze i zadowalające efekty.

Każde zlecenie różni się od siebie, dlatego wyceniamy je indywidualnie. Przedstawione ceny są orientacyjne i tak należy je traktować.

CENNIK:

Spot reklamowy – już od 1200 zł brutto

Spot reklamowy w postaci animacji – Już od 2400 zł brutto

Spot reklamowy + animacje – już od 1900 zł brutto

  • Film instruktażowy

Ten typ filmu można porównać do instrukcji obsługi lub lekcji w szkole przedstawioną w najlepiej przyswajalnej i jasnej formie, czyli w postaci filmu.

Filmy instruktażowe są bardzo pomocnym narzędziem każdej firmy chcącej szybko wyszkolić pracowników. Pomagają one także wytłumaczyć widzowi, w jaki sposób coś działa i dlaczego robi się coś tak, a nie inaczej. Filmy te są realizowane w każdej dziedzinie naszego życia, od nauki angielskiego po wizualizacje jak zbudowane są wielkie maszyny.
Długość filmu instruktażowego zależy od tego, jak bardzo skomplikowany proces chcemy widzowi pokazać. Zazwyczaj trwają od minuty wzwyż. 

Należy także ustalić rodzaj filmu – film nagrany kamerami czy film w postaci animacji, a może połączenie obu? Zarówno w pierwszym, jak i drugim  przypadku ważną rolę odegra tutaj ustawienie kamery (fizycznej lub cyfrowej), a także oświetlenie planu. Stabilne i dobrze oświetlone ujęcia będą jasne w przekazie, a widz skupi się na tym, co się dzieje na ekranie. Nie będzie go rozpraszał ruch kamery a prezentowany obiekt stanie się głównym celem uwagi. Połączenie opcji filmowej i animacji da nam jeszcze doskonalsze i zadowalające efekty.

Muzyka w tle powinna być spokojna i nie rozpraszająca, lektor musi być wyraźny, podobnie jak napisy.  Wszystko to pozwoli nam sprawić, że widz szybko pojmie przekaz filmu.

Każde zlecenie różni się od siebie, dlatego wyceniamy je indywidualnie. Przedstawione ceny są orientacyjne i tak należy je traktować.

CENNIK:

Film instruktażowy – już od 1000 zł brutto

Film instruktażowy postaci animacji – Już od 1800 zł brutto

Film instruktażowy + animacje – już od 1500 zł brutto